Showing all 52 results

Dr.Bronner's muilas ir idėjos

Kokybiškas muilas

Muilai buvo gaminami tūkstantmečius. Aliejų ir riebalų pavertimas muilu yra viena iš seniausių ir paprasčiausių žmonijai žinomų cheminių reakcijų greta ugnies gaminimo ir maisto ruošimo. Manoma, kad pirmieji muilai buvo atsitiktinai pagaminti iš riebalų, lašėjusių į virimo laužų pelenus.

Muilas gaminamas saponifikuojant riebalus arba aliejų šarmu. Riebalai arba aliejus yra trigliceridas, o tai reiškia, kad trys skirtingo anglies ilgio riebalų rūgštys yra prijungtos prie glicerino pagrindo. Šarmas - natrio hidroksidas naudojamas gaminti kietą muilą, o kalio hidroksidas skystam muilui. Šarmai gaminami leidžiant elektros srovę per druskingą vandenį.

Muilo gamybos  procesas yra paprasta vieno etapo reakcija be jokių atliekų susidarymo: glicerinas yra atskiriamas iš riebalų rūgščių, o riebalų rūgštys sujungiamos su natriu arba kaliu, kad susidarytų muilas, o hidroksidas - vandenį. Rezultatas yra muilas, glicerinas ir vanduo (Dr. Bronner's muiluose nelieka šarmų).

Išskirtinė kokybė

Skirtingai nei dauguma komercinių muilo gamintojų, kurie distiliuoja gliceriną iš muilo, kad parduotų atskirai, mes jį išsaugome savo muiluose dėl puikių drėkinamųjų savybių. Mes ypatingai prisotiname muilą riebalais švelnesniam, lygesniam putojimui, o kad išsaugoti šviežumą naudojame natūralų vitaminą E ir citrinos rūgštį (tik iš ne GMO šaltinių). Mes nepridedame jokių kietiklių, dažiklių, baliklių ar sintetinių kvapų - tik gryniausius sertifikuotus ekologiškus eterinius aliejus.

palmių branduoliai muilo gamybai muilo gamybai
Muilus gaminame tik iš tvariai auginamų augalinių aliejų: kokosų, palmių, alyvuogių, kanapių ir simondsijų. (Nuotraukoje: Serendipal tvarus ekologinis ūkis Ganoje)

Kokybiškas muilo gaminimas reiškia tinkamų aliejų proporcijų pasirinkimą. Kokosų aliejus putoja labai stipriai, tačiau gali džiovinti. Alyvuogių aliejus suteikia minkštų ir sodrių putų, tačiau nedideliais kiekiais. Tinkamu santykiu naudojant kokosų ir alyvuogių aliejų, Dr. Bronnerio muilai apjungia geriausias šiū dviejų produktų savybes: gausias putas, kurios yra minkštos ant odos. Mūsų muiluose taip pat yra kanapių ir simondsijų aliejų, kurie yra labai artimi aliejams, esantiems odos sebume, todėl nuplovus muilą oda lieka lygi ir glotni.
Mūsų skysti muilai yra tris kartus labiau koncentruoti nei dauguma rinkoje esančių skystų muilų, o tai reiškia, kad butelyje yra daugiau muilo mažesnėje pakuotėje.

Dr.Bronner's muilo gamykla
Senojo pasaulio muilo receptai, pagaminti naudojant šiuolaikines muilo gamybos technologijas

Sąžininga prekyba keičia gyvenimus ir bendruomenes

Pradėję pirkti žaliavas iš ūkininkų ir gamindami aliejų supratome, kad tikroji sąžiningos prekybos galia yra ekonominė ir socialinė ūkių ir bendruomenių plėtra. Iki šiol mūsų projektai kartu investavo daugiau nei 2,5 mln. USD į sąžiningos prekybos įmokas, o tai tiesiogiai ir netiesiogiai naudinga daugiau nei 20 000 žmonių.

Dr.bronner's remia sąžiningą prekybą
Serendipal bendruomenės mokykla Ganoje

Kaip tai veikia: Sąžiningos prekybos produktų gamintojai taiko savo klientams (Dr. Bronner ir trečiųjų šalių pirkėjams) 10% priemoką už žaliavų (pvz., nuskintų kokosų riešutų) ir darbo jėgos kainą. Premija skiriama sąžiningos prekybos fondui, kurį administruoja ūkininkų, ūkio darbuotojų, fabriko darbininkų, žemės ūkio valdininkų komitetas. Komitetai renkasi įvertinti esamų projektų pažangą, peržiūrėti biudžetus ir atrinkti naujus projektų pasiūlymus, kuriuos pateikia komiteto nariai ir bendruomenė.

Iš pradžių mūsų sąžiningos prekybos dukterinės įmonės nemažą dalį savo įmokų investavo į kompostavimo įmones ir kitas ūkio tobulinimo programas, tačiau augant metinėms pajamoms (projektai dabar per metus įgyja daugiau nei 350 000 USD sąžiningos prekybos įmokų) komitetai ėmė nagrinėti daugiau projektų: medicinos įrangos ir įrengimų, geriamojo vandens šulinių, tualeto patalpų, tinklelių nuo uodų, siekiant užkirsti kelią maliarijos plitimui, švietimo, personalo namų patobulinimui, elektros prijungimui, tiltų ir bei aplinkos atkūrimui

Suprasdamas gilų sąžiningos prekybos projektų poveikį, dr. Bronneris, bendradarbiaudamas su trečiosiomis šalimis, nusprendė finansuoti daugybę projektų siūlančių bendruomenėms ir ūkiams dar daugiau pokyčių galimybių.

Principai, kuriais vadovaujamasi mūsų sąžiningos prekybos praktikoje

  • Teisingos kainos: mokėkite ūkininkams sąžiningas ir stabilias kainas, kurios padengia gamybos sąnaudas ir garantuoja pelną, apsaugodamos ūkininkus nuo nestabilių pasaulinių rinkų.
  • Gera darbo praktika: saugios darbo sąlygos, pragyvenimo atlyginimas ir socialinės išmokos mūsų gamyklose, elgesys su pagarba, asmeninio augimo galimybėmis, lyčių lygybė, ne priverstiniam ir vaikų darbui.
  • Mokymai: mokykite ūkininkus ekologiškos praktikos, kompostavimo metodų, derlingumo gerinimo ir integruoto kenkėjų valdymo.
  • Sąžiningos prekybos fondas: mokėkite 10% premiją bendruomenės plėtros projektams finansuoti, kuriuos atrinko ir administravo sąžiningos prekybos komitetai, sudaryti iš bendruomenės narių ir įmonių atstovų.
  • Aplinkos tvarumas: Sveikam ir produktyviam dirvožemiui įgyvendinti pasėlių įvairovę, ekologinę žemdirbystę (be sintetinių žaliavų ar pesticidų) ir kitas dirvožemio derlingumo priemones (mulčio, komposto naudojimas).
5.53 su PVM
12.99 su PVM
12.99 su PVM
Akcija!
19.25 su PVM
Akcija!
19.25 su PVM
Akcija!
19.25 su PVM
12.99 su PVM
12.99 su PVM
12.99 su PVM
Akcija!
4.95 su PVM